HOME

STUDENCI INSTYTUTU EDUKACJI TECHNICZNO-INFORMATYCZNEJ W POCZDAMIE

 

Zobaczyć budowę lotniska Schönefeld pod Berlinem to marzenie nie jednego inżyniera. Być przez chwilę uczestnikiem tak ogromnego przedsięwzięcia i poznać jego tajniki od „kuchni” to nie lada gratka. Okazję taką mieli studenci Instytutu Edukacji Techniczno-Informatycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego, uczestniczący w corocznej wymianie studentów z Uniwersytetem w Poczdamie. Celem pobytu w Poczdamie nie było, oczywiście, wspomniane lotnisko, przemiennie, co roku grupa ćwiczeniowa odbywa zajęcia w Zielonej Górze lub w Poczdamie.

W tym roku nasi studenci w dniach od 16 do 20 maja uczestniczyli razem ze studentami Wirtschafts – und Sozialwissenschaftliche Fakultät Univerität Potsdam w realizacji wybranego zadania wytwórczego stanowiącego podstawę zaliczenia: Modul D (Fertigungstechnik /Maschinentechnik – Praktikum). To doświadczenie w trakcie, którego oprócz doskonalenia umiejętności obróbki drewna, mogli również poczuć się studentami Uniwersytetu w  Poczdamie.
Efekty pracy studentów ETI były ocenione tak samo jak prace zaliczeniowe studentów w Niemczech, za co otrzymali stosowne certyfikaty. Również cennym doświadczeniem była hospitacja zajęć technicznych w Ernst-Haeckel-Gymnasium w Werder. Na pewno ważnym i przydatnym elementem dydaktycznym była wycieczka do studia filmowego Babelsberg, gdzie powstało wiele znanych z kin i telewizji świata ekranizacji filmowych. Największe zainteresowanie uczestników wymiany wzbudziły współczesne techniki realizacji ścieżki dźwiękowej.

 

Przeżycia, jakim był pobyt na terenie budowy lotniska Schönefeld nie można opisać słowami. Studenci zobaczyli przedsięwzięcie, można śmiało rzec, nie z tej epoki. Reasumując bardzo krótko: pobyt studentów ETI w Poczdamie był dla nich bardzo cennym z punktu widzenia dydaktycznego, co z pewnością zaowocuje w przyszłości w ich pracy zawodowej.

 

 

 

 

KONTAKT

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Mechaniczny

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy
Kierunki studiów:
BHP (bezpieczeństwo i higiena pracy)
- inżynierskie
- magisterskie
IB (inżynieria bezpieczeństwa)
- inżynierskie
ul. Prof. Z.Szafrana 4
Sekretariat IIBNP
65-516 Zielona Góra

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 68 328 47 46
fax: 68 328 47 10

Site tags

Słowa kluczowe strony:

studia bhp,

inżynieria bezpieczeństwa, UZ, Uniwersytet Zielonogórski,

bezpieczeństwo i higiena pracystudia bhp stacjonarne (dzienne), studia bhp zaoczne,

bhpbezpieczeństwo i higiena pracy, uprawnienia bhp, studia bhp podyplomowe, 

inspektor ds. bhp, starszy inspektor ds. bhp, główny specjalista ds. bhp,
Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy, bhp, specjalista bhp, starszy specjalista bhp, główny specjalista ds. bhp.

praca bhp, warunki przyjęcia na studia, kierunki studiów stacjonarnych i zaocznych, studia pierwszego stopnia z tytułem inżyniera