WSPÓŁPRACA

:: Współpraca z zagranicą

     Wymiana studentów: Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy prowadzi wymianę studentów z Uniwersytetem w Poczdamie. Przemiennie co roku grupa ćwiczeniowa odbywa zajęcia w Zielonej Górze lub w Poczdamie. Wspólnie ze stroną niemiecką rozważana jest propozycja wymiany studentów także z Uniwersytetu w Tarnopolu. Uniwersytet Zielonogórski podpisał już umowę z Uniwersytetem Pedagogicznym w Tarnopolu.

     Wymiana kadry: dotyczy Uniwersytetu Pedagogicznego w Tarnopolu, Uniwersytetu w Poczdamie, Uniwersytetu Polskiego w Wilnie, Akademii Nauk Pedagogicznych w Moskwie.
Współpraca naukowa obejmuje projekty wspólnych badań (problemy pracy zawodowej młodzieży - Uniwersytet w Tarnopolu, Uniwersytet w Poczdamie), wspólnych prac naukowych, udziału w konferencjach, itp.

 

:: Współpraca z gospodarką

Prowadzone są badania oraz realizacja zleceń w zakresie rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych i produkcyjnych, z zakładami pracy. Między innymi współpracę prowadzą:

    dr hab. Bogusław Pietrulewicz, prof. UZ

MUSI S.A. w Zielonej Górze w zakresie organizacji pracy i społecznego środowiska pracy.
Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów PUBR Sp. z o.o.
Agencja Pracy Tymczasowej MARDUK Sp. z o.o.

 

    Prof. dr hab. inż. Edward Kowal

Ocena warunków pracy i ryzyka zawodowego w warunkach przemysłowych.
Higieniczna ocena środowiska pracy.
Szkolenia z zakresu ergonomii i ochrony pracy.
Ocena zdolności psychomotorycznych pracownika.


    dr hab. inż. Waldemar Uździcki prof. UZ

Opinie techniczne dotyczące oceny bezpieczeństwa maszyn i urządzeń - współpraca z organami procesowymi.
Ocena wartości technicznej i produkcyjnej maszyn i urządzeń technicznych.


    dr inż. Marek Rybakowski, dr Grzegorz Dudarski

Współpraca z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służby BHP
Praca w komisji ds. weryfikacji kompetencji pracowników służby bhp.

 

    dr hab. Eunika Baron-Polańczyk

  1. TenStep Western Poland (regionalny partner TenStep). Współpraca i podjęte praktyczne działania dotyczą problematyki implementacji metodyki TenStep Project Management Process™ – dydaktycznych aspektów wspierania kształcenia osób dorosłych w zarządzaniu projektami.
  2. DARPOL® SYSTEMY TELEINFORMATYCZNE. Wspieranie merytoryczne i dydaktyczne prowadzonych szkoleń i wdrożeń systemów teleinformatycznych.
  3. Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Współpraca w ramach partnerstwa lokalnego na rzecz poradnictwa zawodowego – członkowstwo zespołu do spraw monitorowania i ewaluacji, którego celem jest badanie: efektywności działań partnerskich, potrzeb na określone usługi działania, poziomu wiedzy (np. dzieci, młodzieży, dorosłych, rodziców, nauczycieli) na temat usług z zakresu poradnictwa zawodowego.

 

    dr Aneta Klementowska

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze. Współpraca w ramach partnerstwa lokalnego na rzecz poradnictwa zawodowego – członkowstwo w zespole do spraw monitorowania i ewaluacji, którego celem jest badanie: efektywności działań partnerskich, potrzeb na określone usługi i działania, poziomu wiedzy (np. dzieci, młodzieży, dorosłych, rodziców, nauczycieli) na temat usług z zakresu poradnictwa zawodowego.

KONTAKT

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Mechaniczny

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy
Kierunki studiów:
BHP (bezpieczeństwo i higiena pracy)
- inżynierskie
- magisterskie
IB (inżynieria bezpieczeństwa)
- inżynierskie
ul. Prof. Z.Szafrana 4
Sekretariat IIBNP
65-516 Zielona Góra

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 68 328 47 46
fax: 68 328 47 10