KIERUNKI STUDIÓW

KIERUNKI STUDIÓW

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy działa w strukturach Wydział Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Celem nadrzędnym funkcjonowania Instytutu jest: humanizowanie ogólno pojętej sfery techniki oraz podnoszenie wśród przyszłych inżynierów świadomości ergonomicznego projektowania i eksploatowania wytworów techniki.

Edukacja w zakresie ergonomii, inżynierii środowiska pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy stanowi główny nurt kształcenia studentów, który realizowany jest przez Instytut od 1998 roku. Zdobyte przez kadrę naukowo-dydaktyczną doświadczenia w tej dziedzinie wiedzy pozwoliły na utworzenie nowego kierunku studiów - Bezpieczeństwo i higiena pracy. Kształcenie w tym obszarze jest odpowiedzią na potrzeby rynku oczekującego na wykształconych inżynierów - specjalistów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Inżynierowie każdej specjalności mogą, na studiach II stopnia, zdobyć uprawnienia pedagogiczne do nauczania przedmiotów kierunkowych studiowanej przez siebie specjalności.

 

 

Rekrutacja na kierunki:

 

 

 

 

KONTAKT

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Mechaniczny

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy
Kierunki studiów:
BHP (bezpieczeństwo i higiena pracy)
- inżynierskie
- magisterskie
IB (inżynieria bezpieczeństwa)
- inżynierskie
ul. Prof. Z.Szafrana 4
Sekretariat IIBNP
65-516 Zielona Góra

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 68 328 47 46
fax: 68 328 47 10