HOME

INAUGURACYJNE ZEBRANIE CZŁONKÓW OGÓLNOPOLSKIEGO STOWARZYSZENIA PRACOWNIKÓW SŁUŻBY BHP ODDZIAŁU LUBUSKIEGO

W dniu 06 grudnia 2012 r. na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się inauguracyjne zebranie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddziału Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

 

W dniu 06 grudnia 2012 r. na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyło się inauguracyjne zebranie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddziału Lubuskiego z siedzibą w Zielonej Górze.
 
Udział w zebraniu wzięli Dziekan Wydziału Mechanicznego prof. Dr hab.inż. Sławomir Kłos, dyrektor Instytutu Edukacji Techniczno-Informatycznej prof.dr hab. Bogusław Pietrulewicz, kierownik zakładu Inżynierii Środowiska Pracy prof.dr hab.inż. Edward Kowal. Wśród gości zaproszonych byli Okręgowy Inspektor Pracy Inspektoratu w Zielonej Górze Franciszek Grześkowiak, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny  Bożenna Telec, Dyrektor Urzędu Dozoru Technicznego w Zielonej Górze Ryszard Klinowski. Podczas zebrania prezes OSPSBHP Jerzy Kociński wręczył dla dziekana Wydziału Mechanicznego list referencyjny dla kierunku studiów Bezpieczeństwa I Higieny Pracy Zarządu Głównego OSPSBHP podpisany przez prezesa Zarządu Głównego Marka Nościusza członka Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.
 
Podczas zebrania prof. Bogusław Pietrulewicz i prof. Edward Kowal otrzymali z rąk Prezesa oddziału Lubuskiego podziękowania za zaangażowanie się w działalność na rzecz rozwoju i umacniania służby BHP w Polsce poprzez działalność edukacyjną na Uniwersytecie Zielonogórskim. Złożono także podziękowania odwrotne, za dobrą współpracę Oddziału i poszczególnych pracowników służby BHP w zakładach pracy za udzielaną pomoc i współpracę w zakresie prowadzonych studiów inżynierskich i podyplomowych BHP.
 
Na spotkaniu omówiono najbliższe kierunki działań – przyjmowanie studentów na praktyki zawodowe do zakładów pracy oraz problemy dopasowania treści programowych studiów do potrzeb praktyki zawodowej w ramach właściwego wiązania teorii z praktyką. 
Przyjęto zgłaszane propozycje modernizacji planów studiów – zwłaszcza o przedmiot „techniczne bezpieczeństwo pracy”.
 
Podziękowania za wspieranie działalności OSPSBHP otrzymali także zaproszeni goście. W zebraniu uczestniczyło 36 pracowników służby BHP z Województwa Lubuskiego.
 

 

 

 

KONTAKT

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Mechaniczny

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy
Kierunki studiów:
BHP (bezpieczeństwo i higiena pracy)
- inżynierskie
- magisterskie
IB (inżynieria bezpieczeństwa)
- inżynierskie
ul. Prof. Z.Szafrana 4
Sekretariat IIBNP
65-516 Zielona Góra

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 68 328 47 46
fax: 68 328 47 10

Site tags

Słowa kluczowe strony:

studia bhp,

inżynieria bezpieczeństwa, UZ, Uniwersytet Zielonogórski,

bezpieczeństwo i higiena pracystudia bhp stacjonarne (dzienne), studia bhp zaoczne,

bhpbezpieczeństwo i higiena pracy, uprawnienia bhp, studia bhp podyplomowe, 

inspektor ds. bhp, starszy inspektor ds. bhp, główny specjalista ds. bhp,
Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy, bhp, specjalista bhp, starszy specjalista bhp, główny specjalista ds. bhp.

praca bhp, warunki przyjęcia na studia, kierunki studiów stacjonarnych i zaocznych, studia pierwszego stopnia z tytułem inżyniera