HOME

LUBUSKI SPINACZ BIZNESU I NAUKI

 

W ramach projektu „Lubuski Spinacz Biznesu i Nauki“ realizowanego przez Biuro Ekspertyz i Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. odbył się wyjazd studyjny do Niemiec. Wśród uczestników byli też pracownicy Wydziału Mechanicznego, a przedstawicielem IIBNP był Paweł Bachman. Pierwszego dnia uczestnicy gościli w Brandenburskim Uniwersytecie Technicznym w Cottbus, gdzie w bibliotece uniwersyteckiej uczestniczyli w dwóch wykładach. Pierwszy z nich dotyczył modelu dualnego systemu kształcenia w zakresie współpracy uczelni  i przedsiębiorstw, a prelegentem był prof. dr Matthias Koziol z BTU. W drugim Rüdiger Albert z Centrum für Innovation und Technologie (CIT) GmbH – Forst omówił rolę  jednostek samorządowych w pośrednictwie pomiędzy uczelnią a przedsiębiorstwami.

Drugiego dnia uczestnicy szkolenia byli gośćmi  Golm Innovationszentrum (GOIN) GmbH. Jest to  zorientowany na innowacje ośrodek promujący współpracę nauki z biznesem. 

Zapewnia on doskonałe warunki dla przedsiębiorstw rozpoczynających działalność, prowadzi inkubator przedsiębiorczości, zrzesza inspirujące środowisko naukowe oraz świadczy usługi informacyjne, doradcze i szkoleniowe w zakresie transferu technologii.

W trakcie wizyty dr. inż. Ulrich Dietzsch – prezes ZIP/Golm omówił szczegóły dotyczące działania centrum oraz przedstawił główne nurty działalności firm realizujących na terenie GOIN badania w dziedzinie biologii, fizyki i chemii. Następnie dr. Andreas Bohlen, prezes firmy UP Transfer GmbH działającej przy Uniwersytecie w  Poczdamie, która zajmuje się transferem nowych technologii pomiędzy tą uczelnią a przedsiębiorstwami, zaprezentował wykład dotyczący niemieckich realiów dotyczących komercjalizacji patentów naukowych.

W szkoleniu oprócz pracowników uczelni uczestniczyli też  przedstawiciele firm, co spowodowało nawiązanie nowych znajomości i może w przyszłości zaowocować  nowymi wspólnymi projektami. 

 

 
 
 

KONTAKT

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Mechaniczny

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy
Kierunki studiów:
BHP (bezpieczeństwo i higiena pracy)
- inżynierskie
- magisterskie
IB (inżynieria bezpieczeństwa)
- inżynierskie
ul. Prof. Z.Szafrana 4
Sekretariat IIBNP
65-516 Zielona Góra

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 68 328 47 46
fax: 68 328 47 10

Site tags

Słowa kluczowe strony:

studia bhp,

inżynieria bezpieczeństwa, UZ, Uniwersytet Zielonogórski,

bezpieczeństwo i higiena pracystudia bhp stacjonarne (dzienne), studia bhp zaoczne,

bhpbezpieczeństwo i higiena pracy, uprawnienia bhp, studia bhp podyplomowe, 

inspektor ds. bhp, starszy inspektor ds. bhp, główny specjalista ds. bhp,
Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy, bhp, specjalista bhp, starszy specjalista bhp, główny specjalista ds. bhp.

praca bhp, warunki przyjęcia na studia, kierunki studiów stacjonarnych i zaocznych, studia pierwszego stopnia z tytułem inżyniera