HOME

PODPISANIE UMOWY O WSPÓŁPRACY WM UZ Z FIRMĄ B&R

 

Dnia 5 grudnia 2012 r. o godzinie 12.30 w sali Rady Wydziału WM UZ, z inicjatywy pracowników Zakładu Automatyki i Technik Komputerowych IETI, nastąpiło podpisanie umowy o współpracy WM UZ z firmą B&R. Firma B&R została założona w roku 1979 roku i obecnie jest jednym z największych prywatnych przedsiębiorstw dostarczającym zintegrowane rozwiązania automatyzacji. 

Współpraca Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego z firmą B&R przyczyni się do unowocześnienia i uatrakcyjnienia zajęć dydaktycznych dotyczących systemów automatyki przemysłowej oraz ułatwi prowadzenie kursów dokształcających w tym zakresie. W ramach tej współpracy firma nieodpłatnie użyczy wyposażenie pracowni o wartości rynkowej około 39 000 PLN oraz udostępni każdemu chętnemu studentowi Wydziału Mechanicznego licencję oprogramowania B&R Automation Studio, służącego do programowania sterowników przemysłowych. Współpraca ta wpłynie też na poszerzenie oferty praktyk i stażów oraz, dzięki tematom proponowanym przez firmę B&R i konkursom na najlepszą pracę dyplomową, zwiększy zakres tematyczny prac dyplomowych studentów. 

Firma B&R zadeklarowała się, że w miarę istniejących potrzeb będzie zwracać się do Wydziału Mechanicznego UZ z propozycjami prac badawczych i technicznych, a także umożliwi kontakt Wydziału Mechanicznego UZ z klientami B&R zainteresowanymi rozwiązywaniem istotnych problemów technicznych, co niewątpliwie wpłynie na umocnienie współpracy z przemysłem. 

Z oferty firmy korzystają producenci maszyn, firmy inżynierskie, integratorzy systemów, a także klienci końcowi z wielu branż przemysłu. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Austrii, a globalny zasięg zapewniony jest poprzez 168 biur w 68 krajach. W Polsce przedstawicielstwa firmy znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie i Katowicach.

Podobną współpracę firma B&R nawiązała już z następującymi uczelniami: Akademia Górniczo Hutnicza, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Politechnika Śląska, Prywatna Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile, Politechnika Poznańska, Politechnika Opolska a na Uniwersytecie Zielonogórskim z Wydziałem Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji.

 
  

 

 

KONTAKT

Uniwersytet Zielonogórski
Wydział Mechaniczny

Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy
Kierunki studiów:
BHP (bezpieczeństwo i higiena pracy)
- inżynierskie
- magisterskie
IB (inżynieria bezpieczeństwa)
- inżynierskie
ul. Prof. Z.Szafrana 4
Sekretariat IIBNP
65-516 Zielona Góra

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 68 328 47 46
fax: 68 328 47 10

Site tags

Słowa kluczowe strony:

studia bhp,

inżynieria bezpieczeństwa, UZ, Uniwersytet Zielonogórski,

bezpieczeństwo i higiena pracystudia bhp stacjonarne (dzienne), studia bhp zaoczne,

bhpbezpieczeństwo i higiena pracy, uprawnienia bhp, studia bhp podyplomowe, 

inspektor ds. bhp, starszy inspektor ds. bhp, główny specjalista ds. bhp,
Instytut Inżynierii Bezpieczeństwa i Nauk o Pracy, bhp, specjalista bhp, starszy specjalista bhp, główny specjalista ds. bhp.

praca bhp, warunki przyjęcia na studia, kierunki studiów stacjonarnych i zaocznych, studia pierwszego stopnia z tytułem inżyniera